Holandský talent Rodg: "Slyšel jsem, že na slovensku si to pořádně užiju".

V úterý 4.července 2017 slovenská EDMANIA přinese to nejlepší, co světová taneční scéna nabízí. V Trenčíně vystoupí pětinásobný nejlepší světový DJ a producent Armin van Buuren! V rámci line-upu ho doplní i mladý talent z Holandska, který na slovensko přijede poprvé!
 
Ahoj Rodg, přijíždíš na Slovensko poprvé a my už teď můžeme říct, že to bude velké! Těšíš se?
Věř tomu, že se těším! Nemůžu se dočkat! Už je konečně červenec ? :-) Sledujeme tvojí kariéru už několik let. Máš na svém kontě několik releasů a stále se rozrůstající fanouškovskou základnu. Prozraď nám ale, jaké to bylo na začátku? No v podstatě to začalo posláním tracku Arminovi pro jeho ASOT warm up sety. Bylo to v životní fázi, kdy jsem opravdu pochyboval o produkování hudby. Už jsem dělal hudbu déle, ale téměř nikdo nehrál mojí produkci, uvědomil jsem si, že se stále musím zlepšovat, aby jsem to dotáhl na prestižní labely... Pochyboval jsem jestli skončit nebo ne. Právě v tý době Armin zahrál můj track "Jacqueline" na ASOT Mexico City poprvé a později s ním začal svůj set pro BBC Radio 1 Essential Mix. Lítal jsem v oblacích díky takému supportu a právě to mi dalo sílu pokračovat dále v tvorbě.
Kde získáváš inspiraci pro svojí produkci?
Popravdě z mnoha věcí. Cestování, hudba, příjemný čas s přáteli..
Co používaš na produkci? Je to převážně software anebo používáš i nějaký hardware? Možná inspiruješ začínající slovenské producenty.
Pracuju čistě "in the box", to znamená, že nepoužívám žádné hardvérové pluginy. Taky jsem absolutní samouk. Nechodil jsem do žádné školy ani na žádný kurz. Pro začínající producenty mám radu - hledejte všechno, co chcete vědět na Youtube, fórech nebo na Google. Každý problém, na který narazíte, už někdo před vámi určitě měl. Porovnávejte svojí hudbu s jinou a s tím, aby jste našli ten svůj zvuk někde uprostřed.
Jak trávíš svůj volný čas, když právě nepracuješ na hudbě? Máš nějaké speciální hobby?
Vlastně kromě cvičení a trávení času s přáteli a lidmi, které miluju, všechno věnuju hudbě. ;-)
Který umělec ovlivnil tvůj hudební směr?
Neumím vybrat jednoho, určitě je to kombinace. Moje progresívní vlivy pocházejí od Sandera Kleinenberga, Sashy a Digweeda. Doteď si užívám hudbu ze začátku milénia. Ty více trancové vlivy jsou od Armina van Buurena, Markuse Schulze a samozřejmě Erica Prydze / Pryda.
edmania 2017 2Před rokem jsme na naší první open air edici hostili Rubena de Ronde. Vy jste oznámili společné album Togetherr. Jak se to stalo? Odkud pochází nápad spojit svou produkci?
Byli jsme zabookovaní na b2b set na hlavní stagei ASOT v Utrechtu a přemýšleli jsme, že musíme udělat něco speciálního. Vždycky hraju sety, které jsou složené ze 100% mojí produkce a remixů, na ASOTu jsem to chtěl taky. A hned potom přišel další krok - proč neudělat album? Už jsme spolu předtím dělali a máme správnou chemii při produkování, takže nebylo o čem dál přemýšlet.
Řekl ti Ruben něco o Slovensku? Co očekáváš od Slovenska a co můžou lidi očekávat od tebe na EDMANIA?
Říkal! Říkal mi, že u vás byl minulý rok. Doslova řekl "Užiješ si to tam, kamaráde!"
Máš nějaký odkaz pro svoje slovenské fanoušky?
Už se nemůžu dočkat návštěvy vaší země, aby jsem vám zahrál a užil si skvělou párty s vámi všemi!
 
ARMIN VAN BUUREN IN TRENČÍN
Datum: úterý 4.7.2017
Čas: 18:00 - 7:00
Místo: EXPO Center Trenčín
DJs: Armin van Buuren, Orjan Nilsen, Vini Vici, Rodg, Milan Lieskovský, Pico, Martin Michniak, Soul Mirror
 
edmania 2017 3
Brzy...
Sensation WEB
Martin Garrix CZ Web