ORJAN NILSEN: Když jsem byl poprvé na Slovensku, hrál jsem svatebčanům

edmania 2017 orjan nilsenFestival EDMANIA bude hostit Orjana Nilsena po druhé v úterý 4. července 2017! Na velkolepé stagei pod širým nebem bude předskakovat headlinerovi Arminovi van Buurenovi. Při této příležitosti přinášíme rozhovor s Orjanem.
 
Ahoj Orjane, moc se těšíme, že tě budeme moci opět přivítat na Slovensku po tom, co si u nás vystoupil na ARMADA stage v roce 2015. Už se těšíš na svůj návrat do Trenčína?
Nemůžu se dočkat až se vrátím do Trenčína! Naposledy to byla velká zábava, bylo super, že se ukázalo tolik lidí a užili jsme si spolu! Takže návrat zpět a další vystoupení pro EDMANIA... už se opravdu těším! Bude to úžasné!
Pamatuješ si svojí první velkou show? Jak ses tehdy cítil?
Moje první velké vystoupení bylo pravděpodobně v Poznani (Polsko) v roce 2007. Byla to velká událost, myslím, že se to jmenovalo "Revolution of Love". Pamatuju si, že jsem byl dost nervózní, protože tam bylo hodně lidí, opravdu velká akce... Cítil jsem velikou úlevu, že to mám za sebou, když jsem dohrál. Byla to však skutečně úžasná párty, na kterou nikdy nezapomenu. 
V roce 2013 si založil vlastní label In My Opition, který si získal pozornost umělců jako Nicky Romero, Hardwell či W&W. Co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?
Rozhodnout se bylo velmi jednoduché. Bylo tehdy hodně mladých lidí, které jsem chtěl podpořit a dát jim, tak jako i sobě, možnost šířit hudbu, která je trochu odlišná, věci, které se nehodí na label Armind, kde vychází většina mých tracků. Je to takříkajíc místo na věci, které jsou možná příliš "kreativní", věci, za kterými pevně stojím. Mám tak možnost pomoci jiným lidem, jiným producentům, aby se posouvali. Rád hledám nové talenty. Myslím, že každý DJ to rád dělá. 
Hudební tvorba je velmi složitý a komplexní proces. Kterou část produkce si nejvíc užíváš?
Mám rád každou část produkce nového tracku. Od začátku s kickem či clapem, přes celý ten proces od začátku do konce, kdy máš pocit, že se to všechno dává dohromady. A ty můžeš konečně vidět celek, nejen kousky. Takhle přemýšlím ještě dřív, ež je 70% těch malých kousků vůbec poskládaných dohromady. A to je ta moje nejoblíbenější část. Můžeš si představit celý track  a jak všechno bude znít...
 
Tvoje diskografie je vskutku bohatá na tracky a taky máš vydané dvě skvělá alba. Jaké máš hudební cíle v budoucnosti?
Moje hudební cíle v budoucnosti jsou fakt dost velké. Nevím jestli chci vydávat hodně alb, ale vím, že chci produkovat hodně hudby v různých žánrech a vidět, kam mě to zavede. Hudba je tak široká a všestranná, že mít možnost produkovat cokoliv chci, kdykoliv chci, v množství v jakém chci, to je můj cíl. I nadále se soustředit na produkci, na zlepšování skills, protože věřím, že nikdo není tak dobrý, aby se nemusel učit. Nemyslím si, že proces učení někdy skončí, především v hudbě anebo čemkoli kreativním. Jeden z mých cílů je mít velkou show v aréně, kde můžu předvést všechny svoje tracky, opravdu každý z nich. Myslím, že to je jeden z největších cílů, které mám. A bylo by celkem fajn, kdyby tam byl dostatek lidí! ;)
Je někdo na scéně, s kým by si chtěl spolupracovat na tracku a ještě si to neudělal? Prozraď nám jméno!
Je hodně lidí na scéně, které považuju za velmi talentované a všestranné. Všichni vědí, že jsemm vždy zbožňoval práci Sandera van Doorna, protože je jeden z technicky nejlepších producentů, které jsem slyšel, takže by se mi moc líbilo udělat něco s ním. Taky Alesso. Alesso je kouzelník, který dělá mohutné big-room tracky v podstatě z "ničeho". Můžete mít tři zvuky a on zařídí, aby zněli úžasně! To je obrovský talent. Chci dělat tracky s Andrew Rayelem, Garethem Emerym... je tak hodně lidí, s kterými chci pracovat. Samozřejmě, nikdy neřeknu ne tracku s Arminem - je to génius. 
Pamatuješ si svojí první návštěvu na Slovensku? Slyšeli jsme, že se stalo něco speciálního! :)
Moje první návštěva na Slovensku byla v roce 2008 nebo 2009 a hrál jsem v malém klubu mimo Bratislavu. Bylo se mnou několik přátel, byl tam Marcus Schossow, Driftmoon tam byl taky, ale tehdy ještě nepoužíval tenhle alias. Uprostřed mého setu přišla svatební výprava - ženich a nevěsta! Udělali úžasnou párty. Bylo úžasné hrát pro novomanžele! :)
Do Trenčína přijedeš začátkem července, na co se můžou těšit tví fanoušci?
Když se vrátím do Trenčína, lidi můžou čekat, že budu hrát hodně vlastních tracků! Taky dělám na několika bootlegech a mashupech, vlastně jako vždy. Myslím, že můžou čekat to, co obyčejně - energický, bláznivý projev na stagei a množství nové hudby!
Máš nějaký speciální vzkaz pro své slovenské fanoušky?
Chci svým slovenským fanouškům říct - DĚKUJU za vaší podporu za všechny ty roky. Opravdu každý rok vidím kvanta tweetů a správ od Slováků. Vrátím sa tolikrát, kolikrát jen budete chtít, protože to u vás miluju! 
 
ARMIN VAN BUUREN IN TRENČÍN
Datum: úterý 4.7.2017
Čas: 18:00 - 7:00
Místo: EXPO Center Trenčín
DJs: Armin van Buuren, Orjan Nilsen, Vini Vici, Rodg, Milan Lieskovský, Pico, Martin Michniak, Soul Mirror
edmania 2017 3
Brzy...
Sensation WEB
Martin Garrix CZ Web